Sveiki atvykę į TS-LKD Vilniaus m. Senamiesčio skyrių!

Jeigu tikite tuo, kuo tikime mes - pradėkime! Prisijunkite prie mūsų skyriaus: tapkite rėmėju, draugu ar nariu!
Lauksime Jūsų idėjų, pageidavimų, pastabų ar komentarų Jums rūpimais klausimais.

2012-12-28

GLOBOJAMŲ VAIKŲ SVAJONĖS NEĮVEIKIAMOS NET KALĖDŲ SENIUI



Didžiausia 12-metės Sandros svajonė daugeliui Lietuvos vaikų neįprasta. Ji kaip Kalėdų stebuklo laukia ne dovanų, o to, kad jos šeima būtų kartu. Nes ši mergaitė auga problemiškoje šeimoje ir jau dvejus metus lanko vieną iš Vilniaus Visų Šventųjų parapijos Vaikų dienos centrų.

Globojami vaikai svajoja apie kitokias dovanas

Sandros bendraamžė Laura centrą lanko jau penkerius metus ir džiaugiasi turėdama šiltą aplinką, draugų, sulaukdama pagalbos mokantis. Kaip ir jos draugė, mergaitė Kalėdoms pirmiausia trokšta ne dovanų sau, o sveikatos savo mamai. Dvylikametė prisipažino, kad per Kalėdas iš artimųjų negauna dovanų. Todėl saldainių pakelis, padovanotas pernai, jai buvo didelis dalykas. „Gal kada nors turėsime dovanų tiek, kiek norime. O dabar negalime to turėti – ir tiek“, – nevaikiškomis kalėdinėmis svajonėmis dalijosi mergaitės. Paklaustos, ar nepikta, kad jos negauna brangių kalėdinių dovanų, dvylikametės sakė suvokiančios, kad dabar, jų pačių žodžiais, yra taip, kaip yra.

„Mūsų vaikai yra nuostabūs, nes jie džiaugiasi tuo, ką turi, džiaugiasi kiekviena akimirka – tokia, kokia ji yra“, – sakė Visų Šventų parapijos Šeimos paramos centre dirbanti Lina Jurkaitė.

TS-LKD Senamiesčio skyriaus atstovai Kalėdų išvakarėse aplankė parapijos Dienos centrų vaikus. Dovanų jie nuvežė šakotį, sausainių, knygų, žaisliukų eglutei ir daugybę sveikinimų. Deja, didžiausio vaikų troškimo – šeimos ir normalių namų – išpildyti neįmanoma. Bet parapijos patalpas, kuriose nemažą laiko dalį praleidžia šie vaikai, galima padaryti šviesesnėmis. Senamiesčio skyriaus pirmininkė Rasa Baškienė, perduodama linkėjimus ir dovanas nuo europarlamentaro Algirdo Saudargo, Seimo nario Manto Adomėno ir Senamiesčio skyriaus, pažadėjo pagalbą atliekant remontą.

 „Pats didžiausias džiaugsmas, kai tu gali kitam padaryti gera“, – sakė Rasa Baškienė.

 Vaikai glaudžiasi prie parapijos

Visų Šventųjų parapijoje veikia trys Vaikų dienos centrai. Vienas centrų skirtas hiperaktyviems vaikams, kitas – normalių, bet mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams. Pastarajame centre dažnai lankosi turtingų šeimų atžalos. Jie ruošia kartu pamokas, bendrauja, kartu lanko būrelius, dalijasi rūbeliais. Turtingi žmonės, kaip tvirtino parapijos kunigas Vytautas Rapalis, džiaugiasi galėdami savo vaikams parodyti, koks iš tiesų yra gyvenimas, „ant kokios žemės jie stovi iš tiesų“. Neretai turtingi žmonės vaikystėje patys daug ko stokojo, bet savo vaikams gali duoti bemaž viską. Todėl jie nori, kad ir jų atžalos, augančios turtinguose namuose, pajustų kitokio gyvenimo skonį. Tuomet turtingų tėvų vaikai kitaip ima vertinti ir savo namus.  

Trečias Vaikų centras – laikinosios globos namai labiau skirtas papildomam ugdymui, vaikams, besimokantiems pagal adaptuotas programas, vaikams, kuriems būtinas atskiras dėmesys.

Ant eglutės – kalėdiniai benamių norai

Parapija nepamiršta ir benamių. Vaikai švenčių proga daro atvirukus, kurie išdalijami benamiams, apsistojantiems Carito nakvynės namuose. Ant šių atvirukų benamiai užrašo savo kalėdinius norus.

Taip bažnyčioje atsirado eglutė, kuri puošiama ne blizgiais žaislais, o Dienos centro vaikų darytais atvirukais, kuriuose benamiai užrašo kalėdinius norus, kaip, pavyzdžiui, Kalėdų proga jie nori... muilo, šampūno. Po šventų mišių kunigas V.Rapalis pasiūlo parapijiečiams nupuošti eglutę ir išpildyti benamių norus. Eglė paprastai labai greitai lieka plikomis šakomis – norinčių pagelbėti daugiau, negu buvo paramos prašančių benamių. Žmonės suruošia lauknešėlius ir neša juos patys arba Dienos centrų vaikai į nakvynės namus.   

Padėti labai paprasta, sako kunigas. Tik reikia surasti stokojančią šeimą, nunešti ir paduoti maisto ar būtinų daiktų. Neretai tokios šeimos susidraugauja. „Štai ir konkreti galimybė padėti“, – sako kunigas V.Rapalis, paklaustas, kaip ne tik per šventes, bet ir šiokiadieniais galima pagelbėti šeimoms, gaunančioms mažas pajamas.

Kunigas V.Rapalis šią veiklą vykdo jau vienuoliktus metus, perėmęs ją iš savo pirmtako kunigo Jono Varanecko.

„Aš savo vaikais tikiu“

Parapijos laikinosios  globos namuose, kurių vadovė yra Valė Daudaitė, glaudžiasi našlaičiai arba vaikai, kuriems namuose augti neįmanoma. Dalis jų čia praleidžia didelę savo dienos dalį, o kai kurie gyvena nuolat. Vieni jų auga rizikos šeimose arba patys yra rizikos grupės vaikai. Tačiau kad ir kaip gerai bei nuoširdžiai jais rūpintųsi svetimi, vaikai svajoja sugrįžti į savo šeimą. Todėl žmonėms, dirbantiems su vaikais, joks stebuklas, kad jie, laukdami Kalėdų, svajoja ne apie dovanas, o apie tai, kad pagaliau galės sugrįžti į savo namus, kuriuose susirinks visa šeima. Parapijos globos namų darbuotojai stengiasi pabūti kalėdiniais seneliais pagal savo išgales – kviečia į svečius tėvus, kurių net po kelis vaikus čia gyvena, tačiau net per Kalėdas retai toks stebuklas ištinka. Benamių kalėdinius norus išpildyti paprasčiau, nes jie svajoja apie muilą, šampūną.

„Tikiu, kad mūsų vaikai nebus iš tų, kurie apiplėšinės, trenks per galvą – mes ugdome asmenybes, diegiame vertybes. Aš savo vaikais tikiu,“ – sakė parapijos Šeimos paramos centre dirbanti L.Jurkaitė. Ji įsitikinusi, kad atiduodamas širdį, spjūvio nesulauksi. Dienos centras vaikams prilygsta šeimai – jie patys tai dažnai kartoja.

„Lengviausia yra pasakyti, kad neturi laiko, ir nieko nedaryti, – sako kunigas V.Rapalis. – O vaikų yra visokių – vieni nueina gerais, kiti – blogais keliais. Čia kaip gyvenime – sėji, darai, kaip sugebi, kaip supranti, ir kažkas pavyksta.“ 

TS-LKD Senamiesčio skyrius su parapijos Vaikų centrais bendrauja jau nebe pirmus metus. Stokojančių šeimų vaikai remiami drabužiais, buities reikmenimis, knygomis.



Iš kairės: Senamiesčio skyriaus atstovai – Vida Rudienė, Virgilijus Daujotas ir Rasa Baškienė – Kalėdų proga aplankė Visų Šventųjų parapijos globojamus vaikus.


Kunigas Vytautas Rapalis vaikais rūpinasi jau vienuoliktus metus.


Parengė Genė Drungilienė


2012-12-17

GERBIAMI SENAMIESČIO SKYRIAUS NARIAI!



Labai dėkoju už parodytą didelį pasitikėjimą, išrenkant mane TS-LKD Senamiesčio skyriaus pirmininke. Stengsiuosi neapvilti jūsų lūkesčių, tęsiant prasmingą skyriaus veiklą ir tradicijas. Vakar susirinkimo metu pristačiau savo komandą: Vaida Jauniškienė- pavaduotoja, Justas Šireika – pavaduotojas, Virgilijus Daujotas – pavaduotojas, Romualda Hofertienė – Etikos komisijos pirmininkė (nariai – Viktoras Parulskis ir Napoleonas Kitkauskas), iždininkė Marija Jankūnienė, revizorė - Marija Paršeliūnienė, l.e.p. sekretorė Nemira Aliukonienė. Susirinkimo metu pritarta šių skyriaus tarybos narių kandidatūroms: Genės Drungilienės, Gerimanto Statinio ir Valdo Šnipkaus. 

Kviečiu visus į skyriaus tarybos posėdį š.m. gruodžio 18 d. (antradienį) 17.30 val. Vilniaus sueigos būstinės patalpose (Švitrigailos g. 7/ A. Vivulskio g. 16 ).

Darbotvarkėje numatomi šie klausimai: 
1. Naujų skyriaus tarybos narių pasiskirstymas pareigomis, būsimų tarybos posėdžių laiko ir vietos aptarimas;
2. Delegatų į Vilniaus sueigos konferenciją ir suvažiavimą rinkimo tvarkos aptarimas ir tvirtinimas;
3. Finansiniai klausimai: 
    3.1 Narių mokesčių surinkimas 2012 metais;
    3.2.Dėl išlaidų padengimo skyriaus sekretorei ir seniūnams;
    3.4.Dėl skolos Sueigos konferencijai;
4. Inventoriaus, narių bilietų blankų perdavimas, kiti ūkiniai klausimai;
5. Dėl Visų Šventų parapijos Vaikų dienos centro aplankymo gruodžio 20 d.;
6. Dėl 2013 metų plano

Pagarbiai,
Rasa Baškienė
TS-LKD Senamiesčio skyriaus pirmininkė

2012-09-29

TS-LKD SENAMIESČIO SKYRIUS PASITINKA NAUJAJĮ POLITINĮ SEZONĄ!



Pasibaigus vasaros malonumams ir jau pučiant naujiems rudeniškų rinkimų vėjams, TS-LKD Senamiesčio skyriaus nariai susirinko atidaryti naujo politinio sezono. Tęsiant tradicijas ir niekaip nepamirštant praėjusio sezono uždarymo įspūdžių, Senamiesčio skyriaus nariai išvyko apžiūrėti dar vieno įsimintino Eduardo Fransua Andrė kūrinio – Trakų Vokės dvaro parko.

Trakų Vokės dvaras buvo pastatytas XIX amžiuje žymaus italų kilmės lenkų architekto Leonardo Markonio pagal Lazenkų Varšuvos rūmų pavyzdį. Šis dvaras priklausė grafams Tiškevičiams, kurie 1890 metais sugalvojo jame įkurti nuostabaus grožio parką. Šį atsakingą darbą patikėjo garsiam kraštovaizdžio projektuotojui – Eduardui Fransua Andrė.

Parkas yra išsidėstęs banguoto reljefo 23 ha plote greta pagrindinio kelio, vedančio iš Vilniaus į Trakus. Iš pietinės bei vakarinės pusių dvaro sodą supa Trakų Vokės kaimas, šiaurinėje pusėje driekiasi geležinkelis, o į rytus nuo parko teka Vokės upelis, nuo kurio kilo ir dvaro pavadinimas.

Vos tik į parką atvykusius Senamieščio skyriaus narius pasitiko Trakų Vokės bendruomenės kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Kristina Vaikšnoraitė, kuri maloniai supažindino su dvaro istorija, aprodė ne tik pagrindinius dvaro pastatus, bet ir buvusiose dvaro arklidėse įsikūrusį bendruomenės kultūros centrą. Jame vyksta įvairiausi bendruomenės renginiai bei šventės, plenerai, taip pat veikia dailės būreliai tiek mažiems, tiek ir suaugusiems. Senamiesčio skyriaus nariams pirmininkės Agnetos Ladek dėka teko garbė susipažinti su žinomu dailininku Ojaru Mašidlausku, kuris bendruomenės kultūros centre yra įkūręs jaunųjų dailininkų studiją.

Vaikštinėdami ir grožėdamiesi Trakų Vokės dvaro parko rudeniškomis spalvomis, skyriaus nariai aptarė artėjančių metų planus bei renginius, pasidalino vasaros įspūdžiais. Vėliau šiltai prisiglaudę bendruomenės kultūros centro patalpose, skanaudami gardžius kibinus su dr. Arvydu Anušausku diskutavo apie rinkimus bei laukiančius darbus. Neapsieita ir be liaudiškų dainų bei eilėraščių.

Keliaujant atgal į Vilniaus centrą, Senamiesčio skyriaus pirmininkė Agneta Ladek dėkojo visiems nepabijojusiems permainingo rudeniško oro ir atvykusiems aplankyti tokio ypatingo parko, visus pakerėjusio klevų, uosių bei gluosnių alėjomis ir iki šių dienų išlikusiais grakščiais Pietų vartais. Taip pat linkėjo, jog įgautos naujos jėgos ir geros emocijos skyriaus narių neapleistų visą sezoną, ypač pačiu atsakingiausiu metu – artėjant rinkimams.  



Parengė Goda Lukavičiūtė